Přes tři čtvrtě miliardy lidí na světě trpí podvýživou a my věříme, že produkce udržitelných potravin může být jedním z řešení  globální chudoby. Všem, kteří hledají způsob udržitelného stravování,  nabízíme tři měsíce intenzivní podpory. Deset vybraných projektů se bude moci rozvíjet pod vedení největších kapacit v oboru. Více o programu prozradila  programová manažerka Markéta Pavlíková.

Prozradíš nám, které projekty se do Future of Food hodí a kolik je bude program stát?

Ideálním kandidátem do Future of Food je producent zdravých, lokální a udržitelných potravin nebo drobný český zemědělec hospodařící na principech ekologického lokálního zemědělství. Ten, kdo přistupuje k produkci potravin inovativním a udržitelným způsobem a komu záleží na tom, jaký svět zanecháme pro příští generace. Cena pro ty, kteří do akcelerace postoupí, je díky našim partnerům pouze 5 000 Kč s DPH. Celková hodnota akcelerace by však bez nich  byla mnohem vyšší, přibližně 65 000 Kč.

Jak může akcelerace účastníkům pomoci?

Po třech měsících akcelerace by se měli účastníci posunout v rovině projektového i finančního řízení. Budou mít  jasně stanovenou vizi a misi, budou znát nástroje měření dopadu, seznámí se konceptem Human Centered Design a Lean Canvas. Obsah workshopů budeme navrhovat tak, aby odpovídal reálným potřebám projektů. Účastníci budou také moci spolupracovat s odborníky, kteří mají zkušenost s digitálním marketingem, franšízovým podnikáním, B2B a B2C byznysem, rozvojem distribučních sítí, ekologickým zemědělstvím a produkcí organických potravin.

Proč vlastně takový program vznikl?

Zdravé a alternativní potraviny, lokální produkce a s tím spojená udržitelnost jsou pro mnohé součástí životního stylu, jiní si k těmto tématům cestu teprve hledají. Každý z nás ale ví, že jídlo je nezbytnou součástí života. Osobně věřím, že drobná, všední rozhodnutí každého z nás (od koho, kolik a co nakoupíme) mají vliv nejen na naše zdraví, ale také na krajinu a planetu celkově. V Impact Hubu oceňujeme a chceme podpořit ty, kteří usilují o pozitivní změnu a motivují druhé k uvědomělým rozhodnutím, která ovlivní život dalších generací. Přesně proto vznikl akcelerační program Future of Food.

Přihlášky do programu můžete posílat až do 15. 8. 2020 do půlnoci. Z přihlášených projektů vybereme 20 těch, které se zúčastní přípravného víkendu.. 10 vybraných pak postoupí do hlavní akcelerační části. Pokud máte jakékoliv dotazy, můžete nám zavolat nebo napsat. Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám na [email protected] nebo volejte 775 145 527.

Kdo za tím stojí?

Finanční partneři